Apocalypse DB-SA2508D1
Art.nr: DB-SA2508D1
8" bas 800W RMS, 2x1 Ohm
Hos leverantör 3+ dagarPrel. i lager: 2026-05-30
Apocalypse DB-SA2508D1 - dBakuten.se
Deaf Bonce
Apocalypse DB-SA2508D1
Behöver du hjälp? Vi finns här!
Ring 031-225560 eller maila oss support@dbakuten.se
14 dagars öppet köp - 60 dagars bytesrätt
 Fri frakt över 1000:- (Gäller ej hempaket eller pall)
Stort eget lager snabba leveranser
Produktbeskrivning
öppna>Stäng
Produktbeskrivning
En av marknadens kraftigaste 8" subbas
OBS! säljes styck-vis = paketet innehåller 1st subwoofer
Tekniska data
Attribut Värde
Storlek på baselement
8"
Effekttålighet RMS
800 W
Effekttålighet MAX
1600 W
Frekvensområde
25-300hz
Impedans
1 + 1 Ohm
FS
35,10 Hz
QTS
0,55
Xmax
14,00 mm
Vas
19L
Talspole storlek
2,50"