Produktbeskrivning
Apocalypse DB-SA255D2 1x15" Loud as Hell Baslåda – DeafBonce Street Power i stort format
En kraftfull 15-tumslösning för dig som vill ta nästa steg i basprestanda. Apocalypse DB-SA255D2 kombinerar 1000W RMS-effekt med beprövad Deaf Bonce-kvalitet, vilket gör detta till ett paket som passar lika bra i grov street-installation som i balanserade SQL-system där basen ska kännas, inte bara höras.
Apocalypse DB-SA255D2 – 15" bas i Deaf Bonce-klass
DeafBonce är märket som tagit billjudsvärlden med storm. DB-SA255 är en kraftfull subwoofer med 2x2 ohm impedans, 1000W RMS-effekttålighet och en rejäl konstruktion med USA-tillverkad talspole. Resultatet är en bas som levererar djup, exakt och pålitlig återgivning även vid långvarig och hård belastning.
Loud as Hell 1x15" Baslåda – Designad för djup och brutal återgivning
Den portade lådan är byggd i kraftig MDF och har en broderad Loud as Hell-logga på fronten. Den rymmer 120 liter netto och är avstämd till 32 Hz – en volym och tuning som gör att lådan spelar långt ner i frekvens, perfekt för musikstilar med mycket subbas eller för dig som bara vill ha en låda som går hela vägen ner till 20 Hz i bilen.
Med denna kombination får du en stark, djupt spelande och långslående lösning med både visuell och akustisk attityd.
Levereras som DIY-kit.
