Produktbeskrivning
Ground Zero GZUB 1000XACTII – Slimmad 10" aktiv baslåda med inbyggd förstärkare
Ground Zero GZUB 1000XACTII är en kompakt och kraftfull aktiv 10-tums baslåda, utvecklad för att ge tydlig och djup bas i fordon med begränsat utrymme. Med 150W RMS-effekt (fördelat som 3 x 50W) och ett frekvensområde från 30 till 100 Hz, levererar den en solid basgrund utan att ta över hela ljudbilden.
Den inbyggda förstärkaren har ett justerbart lågpassfilter (50–100 Hz) för att optimera integrationen med bilens övriga högtalare, samt en praktisk faskontroll (0/180°) för att enkelt justera fasen och undvika utsläckningar. Tack vare högnivå-ingången är det enkelt att koppla in lådan även till fabriksmonterade stereosystem.
Medföljer gör även en bassremote, som låter dig justera basnivån direkt från förarplatsen.
Ground Zero GZUB 1000XACTII är det perfekta valet för dig som söker en platsbesparande, lättinstallerad och effektiv lösning för att få ett rejält lyft i basen – utan att offra bagageutrymme eller kräva ett separat slutsteg.