Modellanpassad sökning

Visa
Nyhet!
ETON

Eton ETU-BMW10XN

Art.nr: ETU-BMW10XN

Plug&Play koaxial högtalare till BMW

2495 kr/par
Hos leverantör 3+ dagar
Eton ETU-BMW10XN - dBakuten.se

ETON

Eton ETU-BMW10XN

2495 kr/par

Behöver du hjälp? Vi finns här!
Ring 031-225560 eller maila oss support@dbakuten.se

14 dagars öppet köp - 60 dagars bytesrätt

 Fri frakt över 1000:- (Gäller ej hempaket eller pall)

Stort eget lager snabba leveranser

Produktbeskrivning

öppna>Stäng

Produktbeskrivning

Eton ETU-B10XN är en högkvalitativ koaxialhögtalare med en diameter på 100 mm (4 tum). Den är utrustad med en integrerad 19 mm (3/4 tum) tygdiskant, vilket ger en klar och detaljerad diskantåtergivning.

Högtalaren har en ribbad, impregnerad pappersmembran och en stark ferritmagnet för att ge en kraftfull och distinkt ljudåtergivning. Den är monterad i en speciell N-korg tillverkad av glasfiberarmerad polyamid, vilket ger en robust och vibrationsfri konstruktion.

Installationen av högtalaren är enkel och flexibel. Den är utformad för att skruvas framifrån mot dörrpanelen eller innerdörrpanelen och har en speciell tätningsfläns för att säkerställa en tät anslutning. Den är också speciellt anpassad för användning både framför och bak på fordonet, vilket ger flexibilitet vid placeringen.

Högtalaren levereras komplett med diskantfilter, vilket hjälper till att optimera ljudåtergivningen och säkerställa en balanserad frekvensrespons.

Eton ETU-B10XN tillverkas i Tyskland med högkvalitativa komponenter och noggrann tillverkningsstandard. Detta garanterar en pålitlig och högpresterande högtalare som kommer att ge dig en enastående ljudupplevelse i ditt fordon.

Ladda ner pdf för att kolla kompatibilitet!

Tekniska data

Attribut Värde
Storlek på midbas
4"
Storlek på diskant
19mm
Effekttålighet RMS
20
Effekttålighet MAX
50
Impedans
4ohm
Känslighet
88db

Produktinformation

SKU:

ETU-BMW10XN

MPN:

ETU-BMW10XN

EAN / GTIN:

4039449005389

Prishistorik

Lägsta pris de senaste 30 dagarna är 2495 kr
0
0

Recensioner

Produkten har inga recensioner