SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 2ohm
Art.nr: SD1600.1-2 EVO5
Monoblock med 1600W RMS
7 st i lager
Snabblager 1-3 dagarFinns i lagershop Göteborg
SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 2ohm - dBakuten.se
SounDigital
Behöver du hjälp? Vi finns här!
Ring 031-225560 eller maila oss support@dbakuten.se
14 dagars öppet köp - 60 dagars bytesrätt
 Fri frakt över 1000:- (Gäller ej hempaket eller pall)
Stort eget lager snabba leveranser
Produktbeskrivning
öppna>Stäng
Produktbeskrivning
1600.1 EVO 5 är en kompakt modern förstärkare som producerar 1600W RMS-effekt fördelat på 1 kanal. Förstärkaren har en unik och patenterad teknologi som gör ljudupplevelsen renare, mer verklighetstrogen och säkerställer bättre prestanda och effektivitet för de mest vågade projekten.
SounDigital SD1600.1D EVO 5
Soundigitals slutsteg i Evolution-serien kommer att ändra begreppet spela hårt!
Detta varumärke har på kort vuxit till en av de största tillverkarna i Brasilien.
Och inte undra på, eftersom varje slutsteg är konstruerade och tillverkade i egen fabrik.
Designteamet kompromissar inte, en kompromiss av konstruktionen är inte en lösning.
Brasilianaren Hal Dos Reis har ett imponerande världsrekord på hela 184,6db som körs på världens mest kraftfulla SD35000.1 driftspänning på 12V.
Tekniska data
Attribut Värde
Antal kanaler
1
Pris
Förstärkarklass
Klass D
Effekt i 1 ohm RMS
N/A
Effekt i 2 ohm RMS
1 x 1600W
Effekt i 4 ohm RMS
1 x 1056W
Frekvensområde
5 - 25 000 Hz
Lågpassfilter
50 - 1000 Hz
Subsonicfilter
5 - 80 Hz
Bass boost
0-12 dB vid 50 Hz
Dämpfaktor
2000
Driftspänning
9 -16 V
Ingångskänslighet
0.2V - 2V
Max strömförbrukning
143A
Rekommenderad ström och jordkabel
16 mm2
Säkringar
80A
Signalbrus
95 dB
Dimensioner
13.6 x 18 x 5.48 cm
Vikt
1,13 kg
Produktinformation
SKU:
SD1600.1-2 EVO5
MPN:
SD1600.1-2 EVO5
EAN / GTIN:
Prishistorik
0
Recensioner
Produkten har inga recensioner
Liknande produkter
-17%
SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 1ohm
Art.no 28354
SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 1ohm - dBakuten.se
Monoblock med 1600W RMS
-17%
SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 4ohm
Art.no 28352
SounDigital SD1600.1D EVO 5 - 4ohm - dBakuten.se
Monoblock med 1600W RMS
Snabblager 1-3 dagarFåtal i lagershop Göteborg
-0%
SounDigital SD2000.2D EVO 5 - 2ohm
SounDigital SD2000.2D EVO 5 - 2ohm - dBakuten.se
2-kanals slutsteg 2000W RMS
-11%
SounDigital SD2000.4D EVO 5 - 2ohm
SounDigital SD2000.4D EVO 5 - 2ohm - dBakuten.se
4-kanals slutsteg 2000W RMS